Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia
Koncert Karnawał miedzy kulturami odbył się 7 lutego w sali widowiskowej Centrum Promocji Mody łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Było to widowisko muzyczne, w którym w jednej przestrzeni spotykają dwie bliskie sobie kultury - polska i ukraińska. 
Piątek 13-go wcale nie musi wcale kojarzyć się źle, szczególnie tym którzy uczestniczyli i byli świadkami wydarzenia pt. "Nowy Rok w Kosmosie”. Widowisko muzyczno – teatralne dostarczyło odbiorcom ogrom pozytywnych emocji oraz doznań poprzez przekaz obrazu, ruchu i muzyki.
Jeśli szukasz pomysłu jak ciekawie i aktywnie spędzić ferie zimowe to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą otwartych warsztatów "Ferie za złotówkę". Zapisy na poszczególne warsztaty rozpoczną się już 4 stycznia 2017 r. w Recepcji Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi (parter) i potrwają do ostatniego wolnego miejsca.
O tym, jak ważne miejsce w polskiej kulturze mają kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe mogliśmy przekonać się 22 grudnia 2016 r. w Pałacu Młodzieży w Łodzi. Odbył się tam niezwykły i wzruszający wieczór, podczas którego wszyscy artyści Studia Piosenki...

16 grudnia 2016 r. dla wokalistów Studia Piosenki był dniem pracowitym, jednocześnie bardzo przyjemnym. W godzinach przedpołudniowych w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi odbył się...

Pastorałki Polskie 2016-12-19
16 grudnia w auli Pałacu Młodzieży w Łodzi miała miejsce kolejna premiera wyczekiwanego widowiska Zespołu Pieśni i Tańca Poltex - PASTORAŁKI POLSKIE. Na wydarzenie trzeba było czekać długo, bo od poprzedniego minęło aż 14 lat, ale było warto.
25-lecie Poradni... 2016-12-16
15 grudnia 2016 r. w auli Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi odbyła się uroczystość ćwierćwiecza istnienia działającej we wspólnych murach Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej dla Młodzieży.
Kolęda z Gitarą 2016-12-14
Wczoraj późnym popołudniem na scenie Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi w świąteczny nastrój wprowadziła nas Pracownia Gitar wykonując akompaniamenty tradycyjnych kolęd i pastorałek. Całość spektaklu ubarwił śpiewem Harcerski Zespół Artystyczny "Krajki".
Z wielką przyjemnością prezentujemy teledysk, który był realizowany podczas VI edycji festiwalu. Zapraszamy do przeżycia jeszcze raz tej niesamowitej folkowej przygody na planie filmowym. 
Patrycja Radzikowska i Oskar Wasilewski  zajęli  II miejsce w kategorii duety - Szkoły Podstawowe w III Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. 
Ruszyła świąteczna zbiórka zużytych telefonów komórkowych na rzecz Fundacji „Krwinka”. Wrzucając stary sprzęt telefoniczny do puszki ustawionej m.in. na parterze Pałacu Młodzieży w Łodzi, można...
Podczas konkursu młodzi wynalazcy zaprezentowali wiele ciekawych i nowatorskich i zaawansowanych technicznie prac. Na szczególną uwagę zasługują: "szczotkowacz" - pojazd zrobiony ze szczotek...
8 grudnia do Pałacu Młodzieży zawitał Święty Mikołaj. Czekały na niego dzieci z łódzkich przedszkoli: Aniołkowa, PM Nr 214 oraz Przedszkola Igraszka, a także pałacowe maluchy. Oczekując na przyjazd Mikołaja, dzieci uczestniczyły w różnych zabawach. 
Trzydniowa przygoda z Mikołajem w Pałacu Młodzieży w Łodzi zorganizowana wspólnie z Radą Osiedla Retkinia Zachód-Smulsko, była pełna radości, zabawy oraz dobrego humoru. 
Już mamy wyniki konkursu "Psycholog – LEKARZ DUSZ – tuż, tuż …” 
Miło nam poinformować, że w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie, Nowy Rok” nagrody i wyróżnienia zdobyli uczestnicy zajęć plastycznych Pałacu Młodzieży. 
24 listopada w Łodzi odbył się XVII Dziecięcy Festiwal Piosenki Europejskiej 2016. Mottem festiwalu był fragment wypowiedzi Ojca Świętego Jana Pawła II "…sprawić, iż świat stanie się bardziej przychylny człowiekowi"
W piątek o godz. 18.00 w galerii "ATRIUM" na II piętrze Pałacu Młodzieży w Łodzi odbył się wernisaż wystawy "MALARSTWO" Agnieszki Zasady. 
1 grudnia 2016 roku w auli Pałacu Młodzieży w Łodzi odbył się drugi Koncert Dobrych Wróżb podsumowujący zbiórkę karmy oraz akcesoriów dla zwierząt z łódzkiego schroniska na ul. Marmurowej. Akcję przygotowali i prowadzili wolontariusze z Łódzkiego Młodzieżowego Centrum Wolontariatu.
W niedzielę 27 listopada 2016 odbyła się III już edycja Andrzejkowego Turnieju Judo Dzieci i Młodzików, w którym udział wzięło blisko stu zawodników z całego województwa łódzkiego oraz Grudziądza i Warszawy.