Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

Czy pamiętacie słynną „Akademię Pana Kleksa” autorstwa Jana Brzechwy? Kto nie marzył będąc dzieckiem, żeby trafić do magicznej szkoły Ambrożego Kleksa? We wtorek 29 maja 2018 r. dzięki inscenizacji teatralnej pt.: „Akademia Pani B”, w wykonaniu uczestników warsztatów Form Teatralnych Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi – uczniów VI LO, widzowie trafili do podobnej Akademii. Tyle tylko, że dla dziewcząt.

 

Wzięta na warsztat z młodzieżą sztuka dramaturżki młodego pokolenia Julii Holewińskiej, została wyreżyserowana przez pedagoga teatru, absolwentkę PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi oraz PWST im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu- Jowitę Popow.

 

Pokaz pracy z młodymi aktorami odbył się na scenie teatralnej Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Widzowie oraz przyjaciele, którzy przybyli na przedstawienie, mieli okazję zobaczyć umiejętności warsztatowe i sceniczne młodych aktorów, mogli też przekonać się, że nie warto być "plastikową lalką” i "gapić się" w ekran smartfonów, ale że trzeba umieć się uśmiechać, wygłupiać, pobrudzić, przewrócić, a nawet czasem i uronić łzę, że każdy zasługuje na akceptację i miłość oraz ma prawo być wolnym.

Cieszymy się, że udało się zrealizować wartościowy projekt teatralny z młodzieżą licealną.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli choć kropelkę pomocy w przygotowanie spektakl. Dziękujemy AOIA, Pani Małgorzacie Garze, Pani Magdalenie Wojtyniak–Sacharz.