Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

Creative Youth Idea we Włoszech

W dniach 12-22 maja 2017 r. grupa 5 wolontariuszy z Łódzkiego Młodzieżowego Centrum Wolontariatu wraz z nauczycielem , będzie uczestniczyć w międzynarodowej wymianie pod hasłem „Creative Youth Idea”, w ramach programu Erasmus +. Do udziału w projekcie wolontariusze z Pałacu Młodzieży zostali zaproszeni przez Fundację Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO. która współpracuje z włoskim partnerem, organizacją Vedogiovane Societa Cooperativa Sociale.


Przez 10 dni sześcioosobowe reprezentacje z Polski, Włoch, Hiszpanii, Wegier, Litwy i Rumunii będą kreatywnie działać w otoczonym górami małym miasteczku Crodo na północ od Mediolanu.  Program wymiany ma na celu rozwój twórczych umiejętności młodych osób, wspieranie ich samodzielności, przedsiębiorczości, rozwoju osobistego oraz umiejętności językowych.


Każda z grup przed wyjazdem przygotowała koncepcję twórczych warsztatów artystycznych łączących recykling, kreatywność i design, wieczór oraz stoisko dotyczące kultury, zwyczajów i potraw własnego kraju, pomysły na kreatywne aktywności wpływające na integrację grupy.


Polska ekipa z głowami pełnymi pomysłów i walizkami wypełnionymi pamiątkami z wyruszyła na spotkanie z rówieśnikami z innych krajów, by we Włoszech kreować nowe wspólne idee i działania.