Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

XI edycja imprezy Filmowe Pojedynki już za nami! W ramach wydarzenia odbyło się uroczyste wręczenie nagród Laureatom i Wyróżnionym w konkursach FILMOWE ŁÓDZKIE i Dwa Srebrne Ekrany, a także debata, której tematem było następujące zagadnienie: "Gry komputerowe negatywnie wpływają na młodych ludzi". Za nami również wykład "Filmowość gier, growość filmu, czyli o relacji kinematografii z elektroniczną rozrywką", warsztaty analityczne "Meandry popkultury: Wonder Woman - kobieca siła w służbie współczesnych systemów rozrywkowych" i "Klocki, film i gra - studium przypadku Lego® przygoda".


Uczestnicy imprezy zapoznali się z dziedzictwem Łodzi filmowej, odwiedzając Muzeum Kinematografii czy PWSFTviT (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi), a także uczestniczyli w warsztatach z animacji poklatkowej i filmowej grze miejskiej.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przeprowadzonych przez nas działań!

 


Wydarzenie zrealizowano we współpracy z Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny przy wsparciu instytucji takich jak Polski Instytut Sztuki Filmowej i Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi.