Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

 Wspaniała informacja dotarła do nas z Młodzieżowego Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego  w Płocku  od Jury XXI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ja i Król Maciuś Pierwszy". W dn. 24 XI b.r. Jury przyznało jedną z 5-ciu NAGRÓD w kategorii 4-6 lat MARIANNIE SOBCZAK, lat 6 - uczestniczce zajęć plastycznych w Studiu Wyobraźni. Ogółem przyznano 18 nagród i 20 wyróżnień w 4 kategoriach wiekowych.


Konkurs poświęcony jest postaci króla Maciusia z książki pisarza, pedagoga, lekarza i działacza społecznego Janusza Korczaka "Król Maciuś I", znanej wielu pokoleniom dzieci w Polsce i na świecie. Janusz Korczak poświęcił swoje życie dla dzieci aż do samego końca ( postanowił towarzyszyć swoim wychowankom z sierocińca w deportacji do obozu koncentracyjnego w Treblince w czasie II wojny świat.). Postać Króla Maciusia to przykład odwagi i odpowiedzialności. Król Maciuś doczekał się nawet własnego pomnika - znajduje się on w Szczecinie przed szkołą noszącą również imię Króla Maciusia. 

 

Praca powstała na zajęciach prowadzonych w Studiu przez p. Magdalenę Wojtyniak-Sacharz.

Serdecznie gratulujemy Laureatce oraz p. Magdalenie i życzymy dalszych sukcesów!
Ogromnie cieszy nas
, że nasza placówka również została wyróżniona Dyplomem za osiągnięcia, warto nadmienić, że w poprzednich edycjach nasi podopieczni należeli do grona Laureatów konkursu.

 

Link do wyników i galerii prac Laureatów: https://mdk-plock.pl/ja-i-krol-macius-pierwszy-wyniki-konkursu/