Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

W środowy wieczór, tj. 3.01.2018,  zgromadzona w Teatrze DOM publiczność miała okazję podziwiać muzyczno-taneczne widowisko, które zaskakiwało barwnymi pokazami tanecznymi oraz energetycznymi występami muzycznymi. Koncert „Na skrzyżowaniu Kultur” zorganizowany przez Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi oraz Fundacja Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO, miał przybliżyć kulturę ukraińską polskiej publiczności.

 

Na scenie zaprezentowały się zespoły z Kijowa – Narodowy Zespół Tańca Ukrainy BARVINOK, Narodowy Zespół Muzyczny PERVOCVIT oraz Narodowy Zespół Tańca Ukrainy GORLICA. Polskę, a zarazem Pałac Młodzieży zaprezentowały oczywiście Zespół Pieśni i Tańca POLTEX oraz Harcerski Zespół Artystyczny KRAJKI.

 

Tego rodzaju koncert został zorganizowany po raz trzeci. Po raz pierwszy zagościł w Teatrze DOM. Koncert „Na skrzyżowaniu Kultur” to wyjątkowe wydarzenie ze względu na to, że prezentacje artystyczne łączą tradycję z nowoczesnością. Każdy z występów zaskakiwał niezliczoną ilością kolorów i ekspresją i każdy z nich został nagrodzony gromkimi brawami. Z pewnością publiczność zapewni, że było to świetne wprowadzenie do rozpoczynającego się karnawału. Sprawna organizacja podczas koncertu nie obyłaby się bez pomocy niezastąpionych wolontariuszy Łódzkiego Młodzieżowego Centrum Wolontariatu, których mogliśmy spotkać od wejścia Teatru DOM, gdzie zbierali cegiełki na fundusz wsparcia projektów międzynarodowej wymiany młodzieży, po obsługę sali oraz pracy za kulisami.

 

To był cudowny zastrzyk pozytywnej energii i pokazania folkloru w zupełnie niespotykanym, współczesnym wydaniu. Obyśmy zobaczyli się za rok!

 

aut. Klaudia Zarębska


Więcej na stronie Młodzieżowego Centrum Prasowego - www.mcplodz.wordpress.com