Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

W sobotę 16 grudnia 2017 roku w pałacowej auli Zespół Pieśni i Tańca POLTEX zaprezentował widowisko tematyczne pt. PASTORAŁKI POLSKIE, symbolicznie podsumowujące wyjątkowy dla zespołu jubileuszowy rok 55-cio lecia działalności.


"Było rodzinnie, świątecznie, na ludowo i z przytupem (...)" tak trafnie podsumował widowisko PASTORAŁKI POLSKIE Kierownik Artystyczny ZPiT POLTEX p. Dariusz Nawrocki.

Dyrekcję Pałacu Młodzieży reprezentowała pani Wicedyrektor Sylwia Dębska - wzruszona podkreślająca na końcu koncertu rodzinność, autentyzm, profesjonalizm oraz wysoki poziom artystyczny Zespołu.

 

W czasie koncertu miłą niespodzianką dla ekipy POLTEXU było wręczenie przez pana prezesa Włodzimierza Wołoszyńskiego Rubinowego Krzyża za Wybitne Zasługi dla Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Polsce. Było to miłe podsumowanie kilkuletniej pracy Zespołu na rzecz Stowarzyszenia.

 

Spotkanie zakończył opłatek z publicznością na scenie, a zaraz po nim wigilijne spotkanie w sali baletowej Zespołu która z trudem pomieściła całą "POLTEXOWĄ RODZINĘ”.