Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

Z przyjemnością informujemy o kolejnych sukcesach uczestniczek pałacowych zajęć plastycznych. Praca rysunkowa WIKTORII MAGDANS ze Studia Wyobraźni otrzymała WYRÓŻNIENIE w grupie wiekowej 7-9 lat w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ja i Król Maciuś Pierwszy" zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku.

Na konkurs wpłynęło 751 prac z 90 placówek. Inspiracją dla prac była literacką postać Maciusia, małego chłopca, który po śmierci ojca - króla, musi stanąć na czele państwa. Postać Maciusia blisko 100 lat temu powołał do życia pedagog, pisarz, wielki przyjaciel i bohaterski opiekun dzieci Janusz Korczak (I wydanie książki ukazało się w 1923 r.), który twierdził, że jest to powieść dla dzieci i dla dorosłych. Postać króla Maciusia znana jest na całym świecie - książka została przetłumaczona na wiele języków i zekranizowana w formie fabularnej i animowanej.


Z kolei praca malarska 11-letniej ALICJI SOŁTYSIAK ze Studia Dekoracji przedstawiająca pejzaż jesienny została WYRÓŻNIONA udziałem w wystawie pokonkursowej jubileuszowej XV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Tęczowy kalendarz". Konkurs jest organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Tychach. To kolejny wielki sukces naszej młodej podopiecznej. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wyróżniona praca Alicji została wyłoniona spośród 1871 prac nadesłanych na konkurs z 202 placówek z Polski, Litwy, Ukrainy, Bułgarii, Serbii i Indonezji.

Prace obu laureatek powstały pod kierunkiem pani Magdaleny Wojtyniak-Sacharz. 

 

Więcej o konkursach znajdziecie w linkach poniżej:

http://www.mdk-plock.pl/konkursy/35-wyniki/736-ja-i-krol-2017-wyniki.html

http://www.mdk2tychy.pl