Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

To był zdecydowanie MIKOŁAJOWY TYDZIEŃ w Pałacu Młodzieży! Przypomnijmy, że dokładnie w Święto Mikołaja, czyli 6 grudnia można było ustrzelić Pocztówkę z Siwobrodym i nie dziwi nas, że chętnych nie brakowało. W końcu czekaliśmy na jego przybycie cały rok.


W ŚWIĄTECZNYCH PRZYGODACH MIKOŁAJA uczestniczyły natomiast dzieci z czterech łódzkich przedszkoli – nr 55, 170, 173, 174. Przez trzy dni (4, 5, 7 grudnia) Teatr Króla prezentował dla nich na pałacowej auli spektakl pt. „Przygody zazdrosnego Liliputka”. W tej bajce edukacyjnej dzieci obejrzały wesołe sceny z bohaterami - Świerszczem, Mrówką, Pajęczycą i Pszczołą, a te jak się okazało w swoich zachowaniach przejawiały wiele cech ludzkiego charakteru. To nie pierwszy raz kiedy razem z artystami z Teatru Króla uczymy poprzez zabawę.

Po przedstawieniu czekała niespodzianka - dzieciaki spotkały się z najprawdziwszym MIKOŁAJEM i jego pomocnikiem BAŁWANKIEM. Oczywiście każdy maluch był najwidoczniej w tym roku bardzo grzeczny, bo bez wyjątków każdy otrzymał słodki upominek.


Organizatorami Świątecznych Przygód Mikołaja byli Pałac Młodzieży w Łodzi oraz Rada Osiedla Retkinia Zachód-Smulsko.


Mamy nadzieję, że Mikołaj po tak intensywnym tygodniu szybko odzyska siły i spotkamy go jeszcze raz w rodzinnych domach podczas Świąt.