Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia
W sobotę już po raz siódmy zaprosiliśmy łodzian na plenerową zabawę w przestrzeni przed Pałacem Młodzieży. Wyrósł tam dmuchany plac zabaw, a na łasuchów czekała wata cukrowa i popcorn. Smakowite niespodzianki przygotowała także Fiero! Pizza
Dzięki Jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 11 i OSP Łódź Retkinia odbyły się pokazy ratownicze i strażackie, a chętnym, dbającym o bezpieczeństwo Straż Miejska znakowała rowery. EKO Patrol Straży Miejskiej w Łodzi opowiadał mieszkańcom o swojej pracy i radził, jak możemy wpływać na ochronę środowiska. Nasi wolontariusze z Łódzkiego Młodzieżowego Centrum Wolontariatu oprócz wielu innych atrakcji przygotowali stoisko z wymianą książek. 

Na scenie przez całe popołudnie prezentowali się podopieczni pałacowych pracowni oraz zaproszeni goście. Ponadto na uczestników festynu czekały ciekawe zabawy plastyczne, animacje, gry i zajęcia sportowe, a pałacowy Tytan Team zaprosił tego dnia na Zawody w Wielokrotnym Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zdjęcia pokazują, że wszyscy tego dnia doskonale się bawili i w świetnych humorach spędzili czas!! 

Organizatorami wydarzenia byli Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi oraz Rada Osiedla Retkinia Zachód-Smulsko. Wydarzenie Patronatem honorowym objęła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.