Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

Jubileuszowy Turniej Judo z Okazji 45-lecia MKS „Pałac Młodzieży – Łódź”


Jubileuszowy Turniej Judo z Okazji 45-lecia MKS „Pałac Młodzieży – Łódź” to wydarzenie sportowe, które w tym roku zwieńcza 45 lat aktywnego działania klubu. Charakterystyka przedsięwzięcia wpisuje się program działań profilaktycznych przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi (Program Profilaktyczny – Nie piję, trenuję i startuję!).

Jest doskonałą alternatywą dla spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży, to dobry sposób by odciągnąć je od alkoholu i innych używek. Pozwala zabrać dzieci "z ławki" lub blokowiska i pokazać zajęcie, które może wspierać przeciwdziałanie zachowaniom patologicznym, które przyczyniają się do spożywania alkoholu, innych substancji odurzających oraz destrukcyjnego zachowania. Ponadto przyczyni się do jeszcze lepszych wyników naszych podopiecznych, zmobilizuje dzieci do aktywnego uczestnictwa w rywalizacji sportowej i treningach oraz przedstawi zawodników z miasta Łodzi w jak najlepszym świetle.

 

Turniej na pewno wzbudzi olbrzymie emocje i zainteresowanie nie tylko ze strony zawodników, ale także ze strony ich rodziców i kolegów oraz pozostałych sympatyków sportu, którzy tłumnie przychodzą kibicować młodym sportowcom. To także możliwość promocji judo jako dyscypliny, która wspiera zdrowy rozwój młodych ludzi i pomaga odciągnąć ich od alkoholu. Jest również doskonałą formą integracji trenerów ze swoimi zawodnikami.