Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

NA SKRZYŻOWANIU KULTURTuż po Nowym Roku zapraszamy Państwa na muzyczno - taneczne barwne i niezwykle energetyczne widowisko. Jak w tytule koncert „Na skrzyżowaniu Kultur” to spotkanie dwóch bliskich sobie, ale i odmiennych przecież – kultury polskiej i ukraińskiej.

Podczas tego wieczoru na scenie zaprezentują swój bogaty repertuar zaprzyjaźnione zespoły z Kijowa - Narodowy Zespół Tańca Ukrainy BARVINOK, Narodowy Zespół Muzyczny PERVOCVIT oraz Narodowy Zespół Tańca Ukrainy GORLICA. Wśród rodzimych artystów, reprezentujących Pałac Młodzieży w Łodzi będzie można podziwiać prezentacje Zespołu Pieśni i Tańca POLTEX oraz Harcerskiego Zespołu Artystycznego KRAJKI.


Noworoczny koncert podczas, którego łódzka publiczność ma okazję obejrzeć międzynarodowe grono artystów różnych pokoleń w jednej przestrzeni to już pewna tradycja. Na wydarzenie artystyczne prezentujące różnorodne formy taneczne i wokalne w połączeniu z tradycją i nowoczesnością zapraszamy już po raz trzeci. W programie nie zabraknie barwnych narodowych tańców i pieśni, a także współczesnego spojrzenia na kulturę narodową. Z całą pewności każdy, kto uczestniczył w koncertach w latach poprzednich może potwierdzić, że jest to widowisko tętniące feerią barw i dźwięków, wypełnione wysokim kunsztem artystycznym i wręcz ciężko pozostać na miejscu widza, bo nogi i ręce same wyrywają się, aby dołączyć do wirujących i wykonujących przepiękne akrobacje tancerzy. To po prostu wspaniały zastrzyk energii i świetne wprowadzenie do rozpoczynającego się karnawału!


Zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia na Facebooku >> TUTAJ <<  Będziemy tam zamieszczać na bieżąco informacje z nim związane, a także przedstawimy Państwu artystów.Organizatorami Noworocznego Koncertu „Na skrzyżowaniu Kultur” są Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi oraz Fundacja Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO.


>>>>> Na koncert zapraszamy 3 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 do Teatru DOM na ul. Piotrkowskiej 243


>>>>> Wstęp: cegiełki – 10 zł, 20 zł, 30 zł – na fundusz wsparcia projektów międzynarodowej wymiany młodzieży do nabycia w recepcji Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi (al. Wyszyńskiego 86) lub w dniu koncertu w Teatrze DOM (ul. Piotrkowska 243)
Zapraszamy do zapoznania się z Artystami Noworocznego Koncertu „Na skrzyżowaniu Kultur”  >> TUTAJ <<