Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia


TOURNÉE POLTEXU PO JAPONII
Początek lata zdecydowanie należy do Zespołu Pieśni i Tańca POLTEX z Pałacu Młodzieży w Łodzi. Jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy po dopiero zakończonym festiwalu FOLKOWE INSPIRACJE, gdzie artyści Zespołu wspaniale wypełniali rolę Gospodarzy, a już pakują stroje i ruszają na podbój kolejnych scen. I to scen nie byle jakich, bo w odległej od Łodzi Osace na wyspie Honsiu. 


Przypomnijmy, że Zespół oficjalnie otrzymał zaproszenie na tournee artystyczne po Japonii we wrześniu 2018 roku, podczas koncertu inaugurującego ich 58. sezon artystyczny. Honorowymi gośćmi koncertu byli wówczas przedstawiciele Fundacji "Osaka in the World" z Japonii.

 

Organizacja co roku zaprasza do swojego regionu wybraną grupę artystów z różnych stron świata. Między innymi poprzez takie działania promuje wymianę kultury, tolerancję i pokój na świecie. Dotychczas na zaproszenie fundacji występowali artyści z 27 krajów. Cieszymy się ogromnie, że to właśnie młodzi artyści Zespołu POLTEX dołączą do grona wyróżnionych i to w jubileuszowym 30 roku działalności „Osaka in the World”. Koncerty jakie dadzą w kraju kwitnącej wiśni reprezentanci regionu łódzkiego będą nosiły wspólny tytuł „O muzyce tradycyjnej z pięknego Starego Miasta” i będą główną atrakcją tegorocznej edycji. Ponadto w związku z okrągłą 30. rocznicą w okresie wydarzeń jubileuszowych (11-30.07.2019) planowane jest spotkanie się małych delegacji wszystkich dotychczasowych gości z różnych państw. Zespół POLTEX, będąc ambasadorem naszej kultury będzie miał zatem szansę na bogatą wymianę doświadczeń międzykulturowych.

 

Życzymy im, aby swoim śpiewem i tańcem oczarowali japońską publiczność, a nam przywieźli wiele ciekawych opowieści z podróży.