Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

VIII FESTYN RETKIŃSKI


VIII FESTYN RETKIŃSKI to impreza plenerowa, podczas której zaplanowano wiele atrakcji.
Jak co roku, w przestrzeni przed Pałacem Młodzieży wyrośnie dmuchany plac zabaw oraz stanie duża trampolina. Każdy chętny skosztuje waty cukrowej i popcornu oraz innej pysznej niespodzianki. Odbędą się również pokazy ratownicze i strażackie, a żeby zadbać o bezpieczeństwo swojego sprzętu przed sezonem będzie można oznakować swój rower. Nie strzelaliście nigdy z łuku? Tak, tego i innych aktywności na świeżym powietrzu też będzie można spróbować. 
Na scenie przez całe popołudnie prezentować się będą pałacowi artyści oraz zaproszeni goście. 


W programie m.in. prezentacje muzyczne, wokalne, teatralne, kuglarskie i taneczne. Rozpoczniemy rockowo - z zespołem muzycznym zaśpiewa Marta Gronowska z Zespołem Rockbaret. Podczas kolejnych występów ze sceny zabrzmią także nuty folkowe, muzyka popularna i rozrywkowa, w tym grana na żywo na instrumentach klawiszowych i gitarach. Swoje repertuary przygotowane na tę okazję pokażą artyści, którzy na co dzień rozwijają talenty pod okiem nauczycieli Pałacu Młodzieży, m.in. Zespół Pieśni i Tańca Poltex, Zespół Krajki, Muzyczna Ferajna, Zespół Tu i teraz, Studio Piosenki, czy Teatr D-H.


Ponadto na uczestników festynu czekać będą ciekawe zabawy plastyczne, animacje, gry i konkursy sportowe, a Tytan Team zaprasza tego dnia na Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.


Nikt nie będzie się z nami nudził.

 

Na wszystkie atrakcje wstęp wolny!

 

 

Organizatorami wydarzenia są Rada Osiedla Retkinia Zachód-Smulsko i Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi.

 

Wydarzenie Patronatem honorowym objęła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

 

 

-----------

VIII FESTYN RETKIŃSKI

Gdzie: Pałac Młodzieży w Łodzi, al. Wyszyńskiego 86

Kiedy: 8 czerwca 2019 r., godz. 14-19

Info:

FB: https://www.facebook.com/events/2288411847918715/