Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia
 

MAŁGORZATA KRAKOWIAK


Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunkach: pedagogika oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej. Specjalizuje się w edukacji metodami aktywnymi oraz w organizowaniu czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jako nauczyciel Pałacu Młodzieży im J. Tuwima w Łodzi prowadzi zajęcia z zakresu edukacji międzykulturowej, realizując program „Cudze chwalicie swojego nie znacie” poświęcony staropolskim tradycjom. Obecnie  jest również pracownikiem naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Łódzkiego. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, tworząc i realizując projekty artystyczno-edukacyjne na rzecz dzieci i młodzieży. Posiada praktyczne umiejętności w pracy z dziećmi i młodzieżą ze świetlic środowiskowych oraz z uczniami z niepełnosprawnością. 
MARTA GADULA


Absolwentka geografii na Uniwersytecie Łódzkim – ze specjalizacją geografia urbanistyczna oraz przygotowaniem pedagogicznym. Nauczyciel kontraktowy prowadzący w Pałacu Młodzieży od 2013 r. Pracownię Turystyczno-Krajoznawczą. W ramach pracowni podejmuje działania przybliżające uczestnikom Łódź, region łódzki oraz wybrane regiony kraju i świata. Wśród nich są liczne warsztaty uwzględniające aktywne oraz innowacyjne metody i formy pracy z dziećmi i młodzieżą, a także z osobami niepełnosprawnymi. Nauczyciel bierze także udział w tworzeniu i prowadzeniu edukacyjnych, interdyscyplinarnych gier terenowych oraz questów.
 LIDIA ŚLIWIŃSKA


Nauczyciel mianowany Pałacu Młodzieży, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Filologicznego – specjalizacja filmolog (dyplom u profesora Bolesława Lewickiego). Pomysłodawczyni Kina Szkolnego i wieloletnia prowadząca Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps”. Organizator warsztatów filmowych z cyklu Filmoteka Młodego Człowieka. W ostatnich latach nauczyciel najmłodszych, prowadząca zajęcia „Moja ulubiona bajka filmowa” oraz „Zabawa uczy, nauka bawi”, w ramach pracowni Profilaktyka przez Sztukę. Twórczyni zajęć dla Seniorów 60+ tworzących Międzypokoleniową Pracownię Splot.

Ma wieloletnie doświadczenie i osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. W Pałacu Młodzieży pracuje od 40 lat.MARTA GRONOWSKA

Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Łódzkim oraz studiów podyplomowych na Akademii Sztuk Pięknych na kierunku projektowanie biżuterii. Pedagog z wieloletnim doświadczeniem, członek projektowej grupy „9”, czynnie działającej od 2011 roku.

W pałacu Młodzieży prowadzi zajęcia z biżuterii artystycznej, które obejmują projektowanie biżuterii z wykorzystaniem technik rękodzielniczych oraz podstawowych technik jubilerskich.