Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

INSPIRACJE NATURĄZapraszamy do odwiedzenia nowej wystawy "INSPIRACJE NATURĄ" w Galerii ŚRODEK (II piętro pałacu). Wystawa prezentuje prace inspirowane naturą wykonane przez 12 uczestników zajęć z 3 pracowni: Studia Wyobraźni, Studia Dekoracji i Sztuka Użytkowa. Królują w niej krajobrazy, jednak znajdziemy również przykłady interpretacji pejzażu miejskiego naszego miasta. Jest to wybór najciekawszych prac powstałych w ostatnich 3 latach w pracowniach prowadzonych przez p. Magdalenę Wojtyniak-Sacharz. Na wystawie znaleźć można przykłady wykorzystania różnych technik plastycznych - od rysunku pastelami olejnymi, lawowania tuszem po techniki mieszane jak połączenie rysunku piórem z akwarelą.

Prace zostały wykonane przez uczestników w wieku od 5 lat aż do seniorów. Wystawa prezentowana jest już od 24 września, a potrwa do połowy października.


Uczestnicy zajęć Studia Wyobraźni pod kierunkiem p. Magdaleny przygotowali też drugą prezentację pod hasłem "INSPIRACJE NATURĄ" w gablocie przy sali 202. Tu można zobaczyć formy przestrzenne: owoce jesieni wykonane techniką malarstwa na odlewach gipsowych oraz piękne lampiony w jesiennych dekoracjach z liści.