Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia
 Międzyszkolny Klub Sportowy „Pałac Młodzieży” utworzony został przy Pałacu Młodzieży im Juliana Tuwima w Łodzi. 

Sekcja judo powstała tam w 1972 roku, zarejestrowana w Polskim Związku Judo jest od roku 1973. Klub ma w swoim dorobku wiele sportowych wyników i wychował ogromną ilość utalentowanych zawodników, takich jak: Joanna Urbańska - Piasecka, która wywalczyła tytuł Vice-mistrzyni Europy w roku 1987 i Mistrzyni Europy w Judo rok później, Anna Koroza, która była 7 zawodniczką Mistrzostwa Świata Juniorek w 1993 roku, Aneta Kaczorowska, która została 7 zawodniczką Mistrzostw Europy w roku 1992 czy brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów z 1977 roku – Sławomir Kramberg. Ponadto w swoim dorobku zawodnicy sekcji judo MKS „Pałac Młodzieży” Łódź wywalczyli we wszystkich kategoriach wiekowych 91 medali Mistrzostw Polski. 

 

W dniu dzisiejszym odnosimy sukcesy na szczeblu Łódzkim i wojewódzkim. Możemy się poszczycić zawodnikami, którzy w kategoriach wiekowych dzieci i młodzików są Mistrzami Województwa Łódzkiego i każdy turniej kończą na podium. Ponadto odnoszą systematycznie sukcesy w Turniejach Ligi Szkolnej, a jeden z naszych podopiecznych został najlepszym zawodnikiem Ziemi Łódzkiej w Międzynarodowym Turnieju Judo z Okazji Dnia Dziecka w roku 2010.


W chwili obecnej w MKS „Pałac Młodzieży” Łódź trenuje blisko 60 zawodników i zawodniczek w wieku od 5 do 15 r. ż. Cyklicznie, dwa razy w roku organizujemy zgrupowania szkoleniowe oraz turnieje judo dla dzieci z Łodzi i całego województwa.