Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

JUSTYNA ŻURAW


Nauczyciel dyplomowany, absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim oraz studiów podyplomowych: „Tłumaczenie dokumentów Unii Europejskiej z języka angielskiego na język polski”. Podczas studiów ukończyła blok zajęć specjalistycznych „Uczenie języka angielskiego poprzez teatr”. Z Pałacem Młodzieży związana jest od ponad 10 lat, jako lektor współpracowała również z English Language Centre oraz Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Jest koordynatorem działu poznawczego. W roku 2015/2016 została uhonorowana statuetką „Kreatywny roku” w dziedzinie Innowacje. W swojej pracy przykłada dużą wagę do wszechstronnego rozwoju uczestnika zgodnie z teorią inteligencji wielorakich Gardnera, ważnym elementem zajęć są gry i zabawy dydaktyczne. 
MARINA STAŃ


Nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego i języka angielskiego, native speaker języka rosyjskiego i białoruskiego, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Mińsku.

Przez 18 lat pracowałam jako nauczyciel w szkole średniej w Mińsku na Białorusi. Od 2011 r. jest związana z Pałacem Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi jako nauczyciel języka rosyjskiego w Dziale Poznawczym. W nauczaniu języka rosyjskiego szczególną uwagę zwraca na kulturę języka i jego użyteczność w codziennym życiu. Stara się, żeby zajęcia były ciekawe i dynamiczne, stosując interaktywne metody i środki nauczania.

W wolnych chwilach dubbinguje treści w języku rosyjskim (film i audio), tłumaczy (język rosyjski ogólny, techniczny, artystyczny).

MAREK BUŁA


Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Łódzkiej. Ukończył studia podyplomowe z zakresu informatyki na Uniwersytecie Łódzkim. Pracuje zawodowo w branży telekomunikacyjnej w charakterze informatyka. Swoje doświadczenia i pasje dzieli z młodzieżą, prowadząc zajęcia informatyczne i wynalazcze w Pałacu Młodzieży.

Największym osiągnięciem zawodowym nauczyciela jest zaszczepienie w młodych ludziach pasji do informatyki i komputerów, a szczególnie do programowania i majsterkowania.

SYLWIA DĘBSKA