Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia
 

MAŁGORZATA URBANIAK-WAWRZYNIAK


Artysta plastyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, nauczyciel dyplomowany. Od wielu lat prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą (przygotowanie do egzaminów na ASP, Wydział Architektury i Wydział Wzornictwa PŁ). Pod jej kierunkiem powstało wiele prac nagrodzonych w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich, m. in.: „Krajobraz Polski”, „Inne Spojrzenie”, „Kot”. Nagrody i wyróżnienia uczestnicy pracowni zdobywali w Japonii, Indiach, Szwecji, Norwegii, Hiszpanii, Argentynie, Kenii, Rosji, Niemczech i na Węgrzech. Prezentacje prac dzieci z pracowni miały miejsce w World Awareness Children’s Museum w Nowym Jorku, gmachu ONZ w Nowym Jorku oraz Muzeum Sztuki Dziecka w Verby w Szwecji. Za działalność pedagogiczną i upowszechnianie kultury otrzymała Nagrodę Specjalną Kuratora Oświaty w 1996, Nagrodę I stopnia Ministra Edukacji Narodowej (1999 r.), Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi (2001 r.), Medal Komisji Edukacji Narodowej (2004 r.) i Nagrodę II stopnia Ministra Edukacji Narodowej (2008 r.).

 

Organizowała konkurs plastyczny „Ekologium – zielona planeta Ziemia naszym bezcennym skarbem” oraz konkurs plastyczny „Artystyczny Tomik Poezji Dziecięcej”. Od 2004 roku jest organizatorem wystaw z cyklu „Absolwenci Pracowni Rysunku i Malarstwa” prezentowanej w galerii „Atrium” Pałacu Młodzieży.

 

Poza pracą z młodzieżą realizuje się we własnej twórczości. Jej tkaniny wystawiane były na wystawach w kraju i za granicą (Francja, Szwecja, Niemcy), znajdują się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i w zbiorach prywatnych.MARTA GRONOWSKA

Nauczyciel mianowany z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Łódzkim oraz studiów podyplomowych na Akademii Sztuk Pięknych na kierunku projektowanie biżuterii. Członek grupy projektowej "9", której wystawy miały miejsce m.in. w Galerii Otwartej w Sandomierzu, na targach "Amberif" w Gdańsku oraz podczas targów „Złoto, srebro, czas” w Warszawie.

 

Pracownia Biżuterii Artystycznej realizuje program autorski, którego głównym celem jest rozwój świadomej twórczości uczestników w zakresie projektowania elementów biżuteryjnych. Projekty realizowane są z wykorzystaniem technik rękodzielniczych oraz podstawowych technik jubilerskich.TERESA GRZELAK


Magister sztuki, dyplom w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych w dziedzinie malarstwa i tkaniny. Nauczyciel mianowany z ponad 25-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W dorobku ponad 100 nagród w konkursach międzynarodowych w Japonii, Indiach, Chinach, Egipcie, Niemczech, Macedonii, Polsce i na Węgrzech dla uczestników zajęć i kilkadziesiąt dyplomów dla nauczyciela, w tym nagrody i dyplomy specjalne.

 

Twórca nowatorskiego Programu „Spotkania z kulturą” (realizowanego we współpracy z Działem Widowisk Lalkowych Muzeum Archeologicznego w Łodzi) umożliwiającego poznanie metodą aktywną sylwetek i dorobku twórców kultury polskiej z obszaru plastyki. Zajęcia z rysunku i malarstwa prowadzone są według programu autorskiego, stawiającego za główny cel indywidualną pracę z uczestnikiem, rozwijającą zdolności plastyczne i kreatywność oraz stabilizujące samoocenę.
Uczestnicy systematycznie prezentują swoje dokonania na wystawach w Pałacu Młodzieży, Muzeum Archeologicznym w Łodzi i innych placówkach oraz w konkursach plastycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Biorą udział w działaniach charytatywnych. Od skończenia studiów artysta zajmuje się pracą twórczą w zakresie rysunku, malarstwa, I tkaniny unikatowej.
Ma na swoim koncie udział w Ogólnopolskich Wystawach Miniatur Tkackich przy Międzynarodowym Triennale Tkaniny Unikatowej w Łodzi, w plenerach malarskich Związku Polskich Artystów Plastyków
i wystawach poplenerowych oraz prezentacjach prac twórców polskiego designu w Muzeum Fabryki w Łodzi.

Prace artysty można znaleźć w prywatnych zbiorach w Polsce i za granicą.

MAGDALENA WOJTYNIAK-SACHARZ 

Magister sztuki, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi (obecna ASP), nauczyciel dyplomowany z 23-letnim doświadczeniem pracy w szkołach różnego typu. W 2004 r. ukończyła dodatkowo studia podyplomowe "Wychowanie przez sztukę" na Uniwersytecie Łódzkim. Od 2008 r. ekspert historii sztuki jako egzaminator matur z historii sztuki w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.


W Pałacu Młodzieży pracuje od roku 2007, pełniła ważne funkcje w placówce: jako Koordynator Konkursów Plastycznych (w tym w l.2008 – 2012 Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Zabytki Łodzi i regionu” we współpracy z Tow. Przyjaciół Łodzi). Była koordynatorem, a następnie współautorem oprawy plastycznej wszystkich edycji Międzynarodowego Festiwalu „Folkowe Inspiracje”. Za swoją pracę nauczycielską była 11-krotnie nagradzana przez dyrektorów szkół i placówek, otrzymała też dyplom łódzkiego Kuratora Oświaty (2005 r.) i Nagrodę Prezydenta Miasta Zgierza (2006 r.). Przez 6 lat prowadziła założoną z własnej inicjatywy Galerię w liceum Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu , w 2005 r. opublikowała na UŁ pracę monograficzną dokumentującą działalność Galerii. Dorobek to ponad 100 nagród w konkursach , w tym w międzynarodowych w Polsce, Ukrainie, Niemczech dla uczestników zajęć, dyplomy dla placówki i kilkadziesiąt dyplomów uznania i podziękowań dla nauczyciela. 

 

Uprawia działalność artystyczną w dziedzinie malarstwa, rysunku, i fotografii cyfrowej - digital art, jest autorką 9 wystaw indywidualnych i brała udział w 17 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Została nagrodzona w 2 edycjach Festiwalu Twórczości Nauczycieli w Łodzi (2008,2009) za malarstwo i w 4 międzynarodowych konkursach za fotografię artystyczną (2017-19). Prace plastyczne pani Magdaleny znajdują się w zbiorach Musee Petit Format de Papier ASBL w Viroinval w Belgii i w galeriach w Polsce, ale wiele swoich prac przekazała na cele charytatywne, między innymi dla Fundacji Gajusz w Łodzi, na rzecz WOŚP Jerzego Owsiaka oraz Hospicjum w Zgierzu. 

MARTA ROLICZ


W Pałacu Młodzieży prowadzi pracownię rzeźby i rzemiosła oraz ceramiki. Studiowała na Wydziale Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. (dyplom z litografii i rzeźby).

 

Od 2000 roku jest członkiem Związku Artystów Plastyków. Wyrzeźbiła pomnik Adama Małysza w czekoladzie (Wisła), zaprojektowała największy piernik świata – Domek św. Mikołaja (Szczecin). Projektowała też ekspozycję drużyny polskiej na Cukiernicze Mistrzostwa Świata 2004.

Wyrzeźbiła medale i statuetki kilkunastu konkursów i targów, między innymi “Złoty Knebel” i “Złotą Tubę”(Łódź) i Eurogastro (Warszawa). Jej dłuta jest też statuetka Grand Prix I Międzynarodowego Festiwalu Solistów Lalkarzy.

Zaprojektowała i wykonała pomnik Juliana Tuwima znajdujący się w Pałacu Młodzieży w Łodzi. Tablice pamiątkowe jej autorstwa zdobią ściany wielu instytucji (w tym Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi). Zajmuje się też projektowaniem wnętrz i  wykonywaniem unikatowych elementów wystroju wnętrza. 
MAŁGORZATA GARA


Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie – kierunek wychowanie plastyczne/projektowanie graficzne, oraz studiów podyplomowych na Akademii Sztuk Plastycznych w Łodzi- kierunek Ubiór Moda Stylizacja. Artysta Plastyk- członek Związku Artystów Plastyków Sztuka Użytkowa. Na swoim koncie ma szereg pokazów mody m.in. Interfashion, Lyon-Esmod, Bałucki Ośrodek Kultury Rondo. Współpracuje z galeriami sztuki w Polsce. Wszystkie kolekcje są malowane ręcznie na jedwabiu, wiskozie i lnie. Bardzo często inspiruje się sztuką ludową. Zajęła 3 miejsce w konkursie Moda Folk w Łodzi

 

Na zajęciach Studio Designu będzie realizowany program autorski. Będzie można nauczyć się malowania na jedwabiu. Całego procesu projektowania kolekcji, rysunku żurnalowego oraz wykonania kolekcji ubioru.