Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia
PODZIĘKOWANIA 2017-04-15
Podziękowania dla Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi 
Folkfashion w ASP 2015-07-30
Portal naszemiasto.pl o odbywającym się w Akademii Sztuk Piękny pokazie mody w ramach V MFTM FOLKOWE INSPIRACJE. Materiał z lipca 2015. 
Artykuł ze strony wyborcza.pl o festiwalu FOLKOWE INSPIRACJE. Materiał z lipca 2015. 
Łódzcy siłacze z zespołu Tytan Team powalczą o medale na Ukrainie. Artykuł z Dziennika Łódzkiego z 11 maja 2015. 
Zespół Tytan team z Pałacu Młodzieży został drużynowym mistrzem świata! Artykuł z Dziennika Łódzkiego z czerwca 2015 r. 
Artykuł o Ogólnopolskich Warsztatach Filmowych "Analitycznie, metodycznie i praktycznie"

Dla kompetencji młodego pokolenia związanych ze sztuką kina wiele dobrego robi, mieszczący się w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi, Centralny Gabinet Edukacji Filmowej. Jest sprawą oczywistą, że początkiem skutecznej edukacji uczniowskiej jest wyposażenie nauczycieli w odpowiednią wiedzę i umiejętności, stąd również inicjatywy do nich kierowane. 
Zawodnicy Siłowni Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi zajęli III miejsce drużynowo w otwartym finale ligii wyciskania sztangi leżąc województwa łódzkiego.


21 marca, w Dzień Wagarowicza, łódzki aquapark FALA zorganizował rytualne topienie i palenie Marzanny. W tym wydarzeniu udział wzięli także szczudlarze należący do działającego w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi Teatru D-H.

 W dodatku do "Dziennika Łódzkiego" z 1 kwietnia 2011 r. pt.:"Kocham Łódź " pojawił się obszerny artykuł o historii i ideach zespołów szantowych prowadzonych w Pałacu Młodzieży przez Panią Dorotę Rollovą Ratuj sie kto moRZe i Dzieciaki z naszej paki.

Teatr Uliczny D-H, prowadzony przez Panią Martę Rolicz wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Zwyczajów i TradycjiKarnawałowych "CARNAVALIA", organizowanym przez Ośrodek Kultury "Karolew".

W drugiej część programu Twoje popołudnie z Telewizją Łódź z dnia 28 lutego 2011r. można zobaczyć wywiad z Panią Martą Rolicz.


W styczniowym numerze "Ziemi Łódzkiej", Pisma Samorządowego Województwa Łódzkiego ukazał się artykuł dotyczący jubileuszu 35-lecia dzialalności artystycznej H.Z.A "Krajki" oraz wywiad z Panią Aldoną Zawiślak, kierownikiem zespołu.
Łódzkie "Krajki" są jak jedna wielka taneczna rodzina.

Harcerski Zespół Artystyczny "Krajki" powstał w Łodzi 35 lat temu. Miał być odpowiedzią na popularny w tamtym czasie warszawski zespół "Gawęda". Swoją karierę w "Krajkach" zaczynało wiele znanych osób, m.in. Mandaryna. Dziś zespół nadal przyciąga dziewczyny, które marzą o karierze na scenie. O fenomenie "Krajek" napisała Anna Gronczewska.