Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

JOANNA ANDERWALD

 

Instruktor JUDO – 1 DAN, wychowanka Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi. Prezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Pałac Młodzieży – Łódź”. Absolwentka fizjoterapii oraz Pedagogiki wspierającej z profilaktyką niedostosowania społecznego na Uniwersytecie Łódzkim, ponadto ukończyła studia: Pedagogika wieku dziecięcego oraz Zarządzanie Oświatą.

Jako zawodniczka była medalistką turniejów międzynarodowych, 5. zawodniczką Mistrzostw Polski oraz medalistką w Mistrzostwach Polskiej Federacji Sportu „Gwardia” w Judo.

Z Pałacem Młodzieży związana jest ponad 20 lat – początkowo, jako zawodniczka, a od 12 lat, jako trenerka judo. Poza sportem jej drugą pasją są podróże. 

 

 

HOVHANNES YAZICHYAN


Nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Erewaniu w Armenii. Był reprezentantem Armenii w judo, odnosił liczne sukcesy w tej dyscyplinie na arenie międzynarodowej. Posiada 5 dan w judo. Od wielu lat mieszka i pracuje w Polsce. Jest trenerem judo w Pałacu Młodzieży w Łodzi oraz nauczycielem wychowania fizycznego w łódzkim gimnazjum. Wychowani przez niego młodzi judocy odnoszą ogólnopolskie sukcesy (między innymi mistrzostwo Polski). Od kilku lat trenuje sporty siłowe.  Odnosi w tej dziedzinie międzynarodowe sukcesy – jest sześciokrotnym mistrzem świata i siedmiokrotnym mistrzem Europy w wyciskaniu sztangi leżąc. Trenuje w działającym w Pałacu Młodzieży klubie TYTAN TEAM. MACIEJ CHROBOT

 

Instruktor tenisa stołowego, nauczyciel wychowania fizycznego, doświadczony pedagog i animator sportu. Od wielu lat zajmuje się tenisem stołowym, wychował wielu zdolnych zawodników i zawodniczek wśród osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Jego zajęcia cieszą się dużą popularnością i wysoką frekwencją. Metody i formy wykorzystywane podczas zajęć są kreatywne i nietuzinkowe. Uczestnicy wraz z Panem Maciejem tworzą wspaniały kolektyw. Wszystkie ćwiczenia ukierunkowane są na wszechstronny rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży. Zawodnicy Pana Macieja biorą udział rozgrywkach ligi amatorskiej i zawodowej, osiągając liczne sukcesy na arenach sportowych regionalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich.  Jest organizatorem wypoczynku letniego i zimowego (obozy sportowo-rekreacyjne). Nauczyciel otrzymał podczas swojej wieloletniej pracy mnóstwo podziękowań nagród oraz wyróżnień za wkład włożony w pracę na rzecz dzieci i młodzieży z regionu łódzkiego. Jest organizatorem wielu imprez sportowych na terenie miasta Łodzi rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Swoim podopiecznym przekazuje zasadę: „Wygrywaj bez dumy, przegrywaj bez urazy”.
 


TOMASZ ANDRZEJCZAK

 

Nauczyciel dyplomowany, wychowawca, trener. Prezes WPA Polska (World Press Association), wiceprezes Polskiej Unii Trójboju Siłowego, ambasador fundacji Start Sport. Mistrz Polski, Europy i świata, rekordzista świata federacji WPA  (z wynikiem 307 kg). Założyciel klubu Tytan Team, trener mistrzów Polski, Europy i świata oraz drużyny mistrzów świata federacji WPA. W Pałacu Młodzieży prowadzi sekcję wyciskania sztangi leżąc oraz siłownię dla początkujących, średniozaawansowanych i profesjonalistów.

AGNIESZKA KRAWCZYK

 

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, trener II klasy gimnastyki artystycznej, nauczyciel wychowania fizycznego z ponad dwudziestoletnim stażem pracy w szkole podstawowej. Posiada kompetencje z zakresu: gimnastyki korekcyjnej i zajęć fitness, a uprawnienia kierownika placówki wypoczynku oraz opiekuna wykorzystuje we współorganizowaniu letnich, zimowych wyjazdów z dziećmi i młodzieżą. Od września 2008 r. pracuje w Pracowni Akrobatyki Sportowej H.Z.A. Krajki w Pałacu Młodzieży im. J.Tuwima w Łodzi. 

Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła już w szkole podstawowej, kiedy jako 7-letnia dziewczynka uczyła się jazdy figurowej na łyżwach, trenowała w KS „Kolejarz” gimnastykę sportową, a następnie uprawiała piłkę ręczną. Propaguje zdrowy styl życia i aktywny sposób spędzania czasu wolnego. Lubi zmagać się z wiatrem na desce windsurfingowej, tańczyć, pływać, jeździć na rowerze, łyżwach i nartach. Nieustannie poprawia swoją sprawność, poszerza warsztat pracy i wszechstronnie się rozwija. Ostatnim odkryciem jest dobroczynny wpływ ćwiczeń jogi, a także aerial jogi na samopoczucie psychofizyczne. Nowe doświadczenia są inspiracją do podnoszenia, jakości i atrakcyjności prowadzonych zajęć z dziećmi, które sprawiają dużo przyjemności oraz satysfakcji.