Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

Czarno - biały a jednak w kolorze, taki będzie rozpoczynający się projekt PRZYSŁOWIA NA KLISZY realizowany przez młodzież z Fundacji Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO z Łodzi oraz z Kirovogradzkiego Gimnazjum Nowoczesnych Technologii  z  miasta Kropywnytskiy  na Ukrainie, dofinansowany z  Polsko - Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa  Edukacji i Nauki. 


Uczestnicy projektu czerpiąc z mądrości obu narodów jakim są ludowe przysłowia i porzekadła wyruszają  w podróż po historii, kulturze i tradycjach, podczas której będą  tworzyć płaszczyzny do wzajemnego poznania się, nawiązania dialogu oraz budowania mostów przyjaźni i tolerancji. Równolegle młodzi ludzie będą zgłębiać tajniki czarno - białej sztuki fotograficznej zarówno tej cyfrowej jak i analogowej. 


Podczas twórczego procesu opartego na współpracy dokona się wymiana dobrych praktyk oraz nabycie nowych umiejętności i doświadczeń. Efektem współdziałania polskiej i ukraińskiej młodzieży będzie album PRZYSŁOWIA NA KLISZY, ilustrowany autorskimi, artystycznymi zdjęciami karkonoskich plenerów wykonanych w Gminie Podgórzyn, okraszony wybranymi przysłowiami charakterystycznymi dla obu narodów.

 

Wyłączną odpowiedzialność za treść  publikacji ponosi wydawca, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i Ministerstwo Edukacji i Nauki nie odpowiadają za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.