Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia
XIX OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY im. Jana Bułhaka
„Pejzaże wokół mojego miasta”Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi zaprasza do udziału w kolejnej XIX już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego im. Jana Bułhaka pt. „Pejzaże wokół mojego miasta”.

 

Konkurs jest nie tylko zaproszeniem do prezentowania krajobrazów z całej Polski, ale również ma na celu popularyzację wśród młodzieży postaci wybitnego fotografa, Jana Bułhaka

 

Jan Bułhak, żyjący w latach 1876-1950, nazywany jest „ojcem polskiej fotografii”. Był twórcą programu fotografiki rozumianej jako samodzielna dyscyplina artystyczna, a także orędownikiem fotografii ojczystej jako formy zobrazowania narodowego dziedzictwa kulturowego, przyrody i pejzażu polskiego. Po II wojnie światowej dokumentował zniszczoną Warszawę i inne polskie miasta, które ucierpiały w trakcie działań wojennych. W 1947 roku został współzałożycielem Związku Polskich Artystów Fotografików, który do dziś zrzesza najwybitniejszych twórców polskiej fotografii. Twórczość Jana Bułhaka weszła na stałe do skarbnicy kultury polskiej i zajęła w niej należne miejsce.

 

Do udziału w Konkursie Fotograficznym zapraszamy młodzież do 21 roku życia


Szczegółowe informacje znajdziecie w Regulaminie Konkursu:

Regulamin XIX Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego im. Jana Bułhaka pt. „Pejzaże wokół mojego miasta”  <<ZOBACZ>>