Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport FotografiaPałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi powstał w 1952 roku na mocy zarządzenia ówczesnego Ministra Oświaty, początkowo jako Młodzieżowy Dom Kultury a od 1964 roku zyskał obecną nazwę.


Niezmiennie od 60 lat drzwi Pałacu Młodzieży są otwarte dla dzieci i młodzieży pragnącej czas wolny spożytkować na rozwój osobowości, talentów, zainteresowań jak również na twórczą zabawę.


Misją Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi jest odnajdowanie w uczestnikach zajęć wszechstronnych uzdolnień i talentów, ich kształtowanie i rozwijanie, budzenie pasji poznawczej oraz budowanie postaw otwartości i wrażliwości na drugiego człowieka.


Z biegiem lat powstało wiele atrakcyjnych, doskonale wyposażonych pracowni kierowanych przez doświadczonych i kreatywnych nauczycieli, specjalistów. Rozwijamy różnorodne aktywności z zakresu plastyki, muzyki, tańca, nauki, sportu, sztuki z wykorzystaniem ciekawych form oraz technik. Towarzyszy nam podczas zajęć niepowtarzalna, twórcza atmosfera. Obok zajęć dla dzieci i młodzieży uczestniczymy aktywnie we wszelkich wydarzeniach kulturalnych na terenie naszego miasta, województwa i Polski.


Nasza placówka jest realizatorem projektów edukacyjnych, kulturalnych, artystycznych w tym działań międzynarodowych. Powyższe działania sprzyjają współpracy z różnymi instytucjami publicznymi i niepublicznymi oraz organizacjami pozarządowymi.


Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi jest miejscem, w którym w każdym roku z oferty zajęć stałych korzysta blisko 1200 dzieci, młodzieży i dorosłych.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą oraz zapraszamy do udziału w naszych działaniach..


ZAJRZYJ NA CHWILĘ I ZOSTAŃ NA DŁUŻEJ!