Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

JOANNA ANDERWALD

 

Instruktor JUDO – 1 DAN, wychowanka Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi. Prezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Pałac Młodzieży – Łódź”. Absolwentka fizjoterapii oraz Pedagogiki wspierającej z profilaktyką niedostosowania społecznego na Uniwersytecie Łódzkim, ponadto ukończyła studia: Pedagogika wieku dziecięcego oraz Zarządzanie Oświatą.

Jako zawodniczka była medalistką turniejów międzynarodowych, 5. zawodniczką Mistrzostw Polski oraz medalistką w Mistrzostwach Polskiej Federacji Sportu „Gwardia” w Judo.

Z Pałacem Młodzieży związana jest ponad 20 lat – początkowo, jako zawodniczka, a od 12 lat, jako trenerka judo. Poza sportem jej drugą pasją są podróże. 
 

 

HOVHANNES YAZICHYAN


Nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Erewaniu w Armenii. Był reprezentantem Armenii w judo, odnosił liczne sukcesy w tej dyscyplinie na arenie międzynarodowej. Posiada 5 dan w judo. Od wielu lat mieszka i pracuje w Polsce. Jest trenerem judo w Pałacu Młodzieży w Łodzi oraz nauczycielem wychowania fizycznego w łódzkim gimnazjum. Wychowani przez niego młodzi judocy odnoszą ogólnopolskie sukcesy (między innymi mistrzostwo Polski). Od kilku lat trenuje sporty siłowe.  Odnosi w tej dziedzinie międzynarodowe sukcesy – jest sześciokrotnym mistrzem świata i siedmiokrotnym mistrzem Europy w wyciskaniu sztangi leżąc. Trenuje w działającym w Pałacu Młodzieży klubie TYTAN TEAM.
 MACIEJ CHROBOT

 

Instruktor tenisa stołowego, nauczyciel wychowania fizycznego, doświadczony pedagog i animator sportu. Od wielu lat zajmuje się tenisem stołowym, wychował wielu zdolnych zawodników i zawodniczek wśród osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Jego zajęcia cieszą się dużą popularnością i wysoką frekwencją. Metody i formy wykorzystywane podczas zajęć są kreatywne i nietuzinkowe. Uczestnicy wraz z Panem Maciejem tworzą wspaniały kolektyw. Wszystkie ćwiczenia ukierunkowane są na wszechstronny rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży. Zawodnicy Pana Macieja biorą udział rozgrywkach ligi amatorskiej i zawodowej, osiągając liczne sukcesy na arenach sportowych regionalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich.  Jest organizatorem wypoczynku letniego i zimowego (obozy sportowo-rekreacyjne). Nauczyciel otrzymał podczas swojej wieloletniej pracy mnóstwo podziękowań nagród oraz wyróżnień za wkład włożony w pracę na rzecz dzieci i młodzieży z regionu łódzkiego. Jest organizatorem wielu imprez sportowych na terenie miasta Łodzi rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Swoim podopiecznym przekazuje zasadę: „Wygrywaj bez dumy, przegrywaj bez urazy”.
KATARZYNA MATUSIAK

 

Tancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka Akademii Muzycznej na kierunku: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej ze specjalizacją choreografia i techniki tańca; mgr filologii polskiej; absolwentka Studium Pedagogicznego. Szkoliła instruktorów klubów fitness na instruktorów tańca, biorąc udział w projekcie unijnym dotyczącym techniki tańca współczesnego. Współpracuje z wieloma łódzkimi szkołami tańca oraz z fitness klubem Level. Specjalizuje się w takich technikach, jak: taniec współczesny, modern, techniki solowe dla pań, nieobce jej są formy takie, jak: hip hop, house, jazz, kontakt-improwizacja, które wciąż doskonali, biorąc udział w warsztatach prowadzonych przez polskich i zagranicznych choreografów. Prowadzi warsztaty na terenie całej Polski oraz sędziuje na zawodach tanecznych. W Pałacu Młodzieży utworzyła i prowadzi Zespół Tańca Nowoczesnego „Tu i Teraz”, którego jest również choreografką oraz zajęcia fitness.


 


TOMASZ ANDRZEJCZAK

 

Nauczyciel dyplomowany, wychowawca, trener. Prezes WPA Polska (World Press Association), wiceprezes Polskiej Unii Trójboju Siłowego, ambasador fundacji Start Sport. Mistrz Polski, Europy i świata, rekordzista świata federacji WPA  (z wynikiem 307 kg). Założyciel klubu Tytan Team, trener mistrzów Polski, Europy i świata oraz drużyny mistrzów świata federacji WPA. W Pałacu Młodzieży prowadzi sekcję wyciskania sztangi leżąc oraz siłownię dla początkujących, średniozaawansowanych i profesjonalistów.

AGNIESZKA KRAWCZYK

 

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, trener II klasy gimnastyki artystycznej, nauczyciel wychowania fizycznego z ponad dwudziestoletnim stażem pracy w szkole podstawowej. Posiada kompetencje z zakresu: gimnastyki korekcyjnej i zajęć fitness, a uprawnienia kierownika placówki wypoczynku oraz opiekuna wykorzystuje we współorganizowaniu letnich, zimowych wyjazdów z dziećmi i młodzieżą. Od września 2008 r. pracuje w Pracowni Akrobatyki Sportowej H.Z.A. Krajki w Pałacu Młodzieży im. J.Tuwima w Łodzi. 

Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła już w szkole podstawowej, kiedy jako 7-letnia dziewczynka uczyła się jazdy figurowej na łyżwach, trenowała w KS „Kolejarz” gimnastykę sportową, a następnie uprawiała piłkę ręczną. Propaguje zdrowy styl życia i aktywny sposób spędzania czasu wolnego. Lubi zmagać się z wiatrem na desce windsurfingowej, tańczyć, pływać, jeździć na rowerze, łyżwach i nartach. Nieustannie poprawia swoją sprawność, poszerza warsztat pracy i wszechstronnie się rozwija. Ostatnim odkryciem jest dobroczynny wpływ ćwiczeń jogi, a także aerial jogi na samopoczucie psychofizyczne. Nowe doświadczenia są inspiracją do podnoszenia, jakości i atrakcyjności prowadzonych zajęć z dziećmi, które sprawiają dużo przyjemności oraz satysfakcji.