Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia


JOWITA POPOW


Aktorka i reżyserka – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży na Wydziale Lalkarskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu, pedagog teatru z wieloletnim doświadczeniem oraz młodszy trener. Wciąż poszukuje inspiracji w pracy z dziećmi i młodzieżą. Pani Jowita bierze czynny udział w konferencjach organizowanych przez Instytut Teatralny im Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, gdzie w twórczej atmosferze wymienia myśli z innymi pedagogami teatru. Rozwój jest niezwykle ważnym elementem jej życia zawodowego, dlatego bierze udział w warsztatach mistrzowskich z zakresu nowych technik i metod pracy teatralnej m. in. masterclass z Agatą Dudą-Gracz, warsztaty reżyserskie oraz trening koordynacji głosowo-ruchowej z: Michałem Znanieckim, Teatrem Pieśń Kozła, Teatrem Zar, Reną Mirecką. Jest uczestniczką projektów teatralnych i scenograficznych w Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach. Jej uczestnicy zdobywają pierwsze miejsca w konkursach lokalnych, miejskich i ogólnopolskich. Ma już kilku uczestników, którzy dostali się do szkół artystycznych i teatralnych - młodych aktorów, scenografów, operatorów filmowych i teatrologów. Od 2012 r w trzech teatrach funkcjonujących w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima : Teatrzyku Dziecięcym MOMO, Teatrzyku Animacji Apitapi i Teatrze Młodzieżowym Ten Teatr, zrealizowała 20 spektakli, napisała scenariusze 15 imprez, odbywających w tej placówce. Pani Jowita realizuje się również na scenie, biorąc udział w projektach teatru alternatywnego. Prywatnie interesuje się reżyserią światła - light designem, literaturą, malarstwem, tańcem, psychologią zorientowaną na proces i jest mamą 6-letniego Bruna. 
MARTA ROLICZ 

W Pałacu Młodzieży prowadzi Teatr Uliczny D-H. Studiowała na Wydziale Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. (dyplom z litografii i rzeźby).

Od 2000 roku jest członkiem Związku Artystów Plastyków.

Debiutowała scenografią do sztuki wg Jana Wołka „Różowy Wujek”(reż. Waldemar Wolański, TL „Arlekin”). Została ona wyróżniona w ogólnopolskim konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. Otrzymała nagrodę Hanny Bałtyn na Festiwalu Sztuk dla Młodego Widza IV Małe Zderzenie Teatrów w Kłodzku, również za scenografię do „Różowego Wujka”. Po latach współpracy z wieloma polskimi teatrami ma w swoim dorobku szereg scenografii teatralnych. Projektowała i wykonywała również lalki i scenografie telewizyjne. Wszystkie jej dotychczasowe dokonania spotkały się z uznaniem krytyków teatralnych.